امروز از سایت هنر زندگی با مقاله قرص ویاگرا برای پسردار شدن همراه شما هستیم. قرص ویاگرا چیست و چه عوارضی می تواند داشته باشد؟ ویاگرا نام تجاری قرص سیلدنافیل است که اولین بار در سال 1998 با نام ویاگرا به بازار عرضه شد. ویاگرا به عنوان موثرترین دارو برای درمان اختلال نعوظ مورد استفاده قرار می گیرد. قرص ویاگرا یا سیلدنافیل بر روی مکانیسم فیزیولوژیک نعوظ اثر گذاشته و موجب افزایش خون در آلت تناسلی می شود. تخمین زده می شود که بیش از 100 میلیون مرد در سرتا سر جهان از اختلال نعوظ رنج می برند. در ادامه مقاله به بررسی کامل قرص ویاگرا و تاثیرات آن می پردازیم. همچنین مشاوره جنسی نیز می تواند در زمینه حل مشکلات جنسی شما را یاری کند.

 

خاندان ویاگرا

از خانواده ویاگرا یا سیلدنافیل، در طی چند سال اخیر مشتقات دیگری هم به بازار عرضه شده است. تا امروز غیر از ویاگرا (سیلدنافیل) دو عضو دیگر این خانواده با تایید FDA به بازار عرضه شده‌اند: سیالیس (تادالافیل) و لویترا (واردنافیل)، پنج سال بعد از ویاگرا یعنی در سال 2003 تاییدیه FDA را گرفتند. سیالیس و لویترا و ویاگرا با مكانیسم مشابهی باعث نعوظ می‌ شوند و از سیلدنافیل قدرتمند‌تر هم نیستند. تفاوت بالینی آن ها در چهار چیز است؛ تداوم اثر دارو، زمان شروع اثر دارو، عوارض جانبی‌شان و توصیه‌های غذایی همراه مصرف‌شان.

قرص ویاگرا برای پسردار شدن | اثرات قرص ویاگرا

عوامل مهمی که در مصرف سیلدنافیل موثر هستند به شرح زیر می باشند:

1:خون رسانی مناسب در آلت تناسلی

2:برانگیختگی جنسی

3:سلامت سیستم عصبی

در صورتی که یکی از عوامل ذکر شده در بدن مختل باشد باعث بی اثر شدن داروی ویاگرا می شود. نکته مهم دیگر اینکه مصرف این دارو تاثیری در میل جنسی مردان ندارد. برای کسب اطلاعات در زمینه میل جنسی در زنان و مردان کلیک کنید.

 

افرادی که نباید ویاگرا مصرف کنند

در این بخش از مقاله قرص ویاگرا برای پسردار شدن به بررسی موارد منع مصرف ویاگرا می پردازیم. افراد دارای بیماری ها و مشکلات زیر نباید از قرص ویاگرا استفاده کنند:

1: افراد مبتلا به فشار خون

2: افراد مبتلا به بیماری های کبدی و کلیوی

3: افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی و سرطانی مانند لوسمی

4: افراد دارای بیماری زخم معده فعال

در صورت ابتلا به یکی از بیماری های فوق بهتر است برای استفاده از قرص ویاگرا با پزشک خود مشورت کنید. برای کسب اطلاعات در زمینه اختلال نعوظ کلیک کنید.

 

زمان اثرگذاری سیلدنافیل پس از مصرف

در این بخش از مقاله ویاگرا برای پسردار شدن به بررسی زمان اثرگذاری سیلدنافیل می پردازیم. زمان اثربخشی با توجه به برخی موارد متفاوت خواهد بود که به شرح زیر هستند:

1. دوز دارو

به طور کلی می دانیم که هر قرصی با مقدار دوز بالاتر، همان قدر موثرتر و اثربخشی طولانی تری خواهد داشت. یک دارو با میزان دوز مشخص ممکن است در افراد اثرات مختلفی داشته باشد. به همین علت برای استفاده از دارو با دوز معین حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

2. قرص ویاگرا برای پسردار شدن | مشکلات کبدی و کلیوی

این بیماری ها با توجه به وظیفه ای که در متابولیسم بدن دارند، باعث اختلال در عملکرد متابولیسم بدن می شوند. افراد دارای این گونه مشکلات، تجزیه و متابولیسم قرص ویاگرا در بدن آن ها آهسته تر انجام می شود.

3. رژیم غذایی

به طور کلی استفاده از هر دارویی با معده خالی با سرعت بیش تری اثر می گذارد. معمولا مدت زمان اثرگذاری ویاگرا با معده پر یک ساعت دیر تر از مصرف آن با معده خالی است.

4. تاثیر سن

از آنجایی که با افزایش سن، سیستم متابولیک بدن آهسته تر می شود، قرص ویاگرا دیرتر در بدن اثر می کند.

 

قرص ویاگرا برای پسردار شدن | عوارض ویاگرا

1.سو مصرف این قرص باعث افزایش یا اختلال در نظم ضربان قلب و در موارد معدود منجر به سکته قلبی و مغزی می شود. همان طور که قبلا گفته شد افراد مبتلا به مشکلات قلبی-عروقی حتما قبل از مصرف باید با پزشک متخصص مشورت کنند.

2.بعضی از افراد بعد از استفاده از این دارو دچار تاری دید می شوند و حتی بینایی خود را به طور کامل از دست می دهند.

3.یکی دیگر از عوارض قرص ویاگرا بروز حساسیت در بدن مثل ورم اعضای بدن، ابریزش بینی و عطسه است.

4. اغلب افرادی که این قرص را مصرف می کنند گرمای شدیدی را در ناحیه صورت احساس می کنند.

5. هم چنین می تواد مشکلات گوارشی مثل درد معده و سوزش معده به وجود بیاورد.

6. عارضه جانبی دیگر این قرص، نعوظ طولانی مدت است. آلت بعضی از افراد ممکن است ساعت ها بعد از مصرف این دارو هم در حالت نعوظ بماند. در صورت ادامه این حالت امکان این که به آلت تناسلی آسیب وارد شود وجود دارد.

7.نکته مهم این که اغلب افراد بعد از مصرف قرص ویاگرا دچار سرگیجه، تشنج و حالت تهوع می شوند. در صورتی که شدت این علایم در شما زیاد بود مصرف دارو را قطع کنید و حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 

قرص ویاگرا برای پسردار شدن | نحوه مصرف قرص ویاگرا

ویاگرا را دقیقاً همان طور که برای شما تجویز شده مصرف کنید. تمام دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید. این دارو را در مقادیر بیش تر یا کم تر یا بیش از مدت توصیه شده مصرف نکنید .ویاگرا معمولاً فقط در صورت نیاز، 30 دقیقه تا 1 ساعت قبل از فعالیت جنسی مصرف می شود. ممکن است 4 ساعت قبل از فعالیت جنسی این کار را انجام دهید. بیش از یک بار در روز ویاگرا مصرف نکنید. در صورت تحریک جنسی، ویاگرا می تواند به شما در نعوظ کمک کند. نعوظ فقط با مصرف قرص اتفاق نخواهد افتاد پس دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید.

مصرف ویاگرا در زمان بارداری

آزمایش های گسترده روی حیوانات هیچ اثری منفی بر روی جنین نشان نداده است. ویاگرا به طور جامع در زنان باردار مورد مطالعه قرار نگرفته است. هم چنین هیچ تاثیری در تعداد اسپرم یا تحرک اسپرم در مردان وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مصرف دارو در بارداری کلیک کنید.

 

آیا می توان همزمان ویاگرا و تستوسترون را مصرف کرد؟

تستوسترون و ویاگرا هنگامی که با هم استفاده شوند هیچ واکنش شناخته شده یا عوارض جدی ایجاد نمی کنند. مصرف تستوسترون می تواند به درمان مردان مبتلا به تستوسترون پایین برای بهبود غریزه جنسی کمک نماید اما نمی تواند اختلال نعوظ را درمان کند. مصرف ویاگرا می تواند به درمان اختلال نعوظ کمک کند اما میل جنسی را بهبود نمی بخشد. هم تستوسترون و هم ویاگرا می توانند مصرف شوند، اما هر دو مشکلات مختلف را درمان می کنند. از هر دو نمی توان برای درمان کمبود انگیزه جنسی و اختلال نعوظ استفاده کرد.

مصرف ویاگرا می تواند به درمان اختلال نعوظ کمک کند اما میل جنسی را بهبود نمی بخشد. هم تستوسترون و هم ویاگرا می توانند مصرف شوند، اما هر دو مشکلات مختلف را درمان می کنند. از هر دو نمی توان برای درمان کمبود انگیزه جنسی و اختلال نعوظ استفاده کرد. اگر شخصی فقط با میل جنسی طبیعی دچار اختلال نعوظ باشد، ترکیب ویاگرا و تستوسترون هیچ مزیت دیگری ندارد و فقط ویاگرا کافی است. برخی مطالعات نشان داده اند که ویاگرا ممکن است سطح تستوسترون را به میزان ناچیزی افزایش دهد اما برای درمان سطح پایین تستوسترون قابل توجه نیست.

قرص ویاگرا برای پسردار شدن | تستوسترون چیست؟

تستوسترون یک هورمون جنسی مردانه است. این ماده مسئول تولید اندام های تولید مثل در مردان، خصوصیات جنسی ثانویه، افزایش حجم استخوان و عضله و میل جنسی است. تستوسترون ممکن است به صورت قرص تزریق تجویز شود. این به بهبود علائمی که به دلیل کمبود تستوسترون در بدن اتفاق می افتد، کمک می کند. برای اطلاع بیش تر در زمینه تستوسترون کلیک کنید.

 

جایگزین های طبیعی قرص ویاگرا

در این بخش از مقاله قرص ویاگرا برای پسردار شدن به بررسی جایگزین های طبیعی ویاگرا می پردازیم. برخی از مواد طبیعی می تواند نعوظ را تقویت و جایگزینی برای قرص ویاگرا باشند. این مواد عبارتند از:

1. آب انار 

آب انار بسیارخوش مزه است و برای بالا بردن میل جنسی و درمان اختلال نعوض مفید است. به گفته کارشناسان آنتی اکسیدان موجود درآب انار به ازبین بردن رادیکال های آزاد و مواد سمی ازبدن کمک می کند.

2. قرص ویاگرا برای پسردار شدن | هندوانه

هندوانه حاوی مقادیر بالایی از لیکوپن است، ماده ای که یک رنگدانه قرمز (موجود در گوجه فرنگی) است. این ترکیب به افزایش میل جنسی از طریق افزایش جریان خون دراندام های جنسی کمک می کند. هم چنین هندوانه برای هیدراتاسیون که در مقاربت اهمیت دارد مفید است. یکی از مهم ترین توصیه های متخصصان طب سنتی برای تقویت قوای جنسی و درمان مشکل کم توانی جنسی برای زنان و مردان مصرف هندوانه است.

3. شکلات تلخ

مصرف شکلات تلخ موجب بهبود عملکرد قلبی عروقی و بهبود خلق می شود و به طور غیر مستقیم می تواند عملکرد جنسی را بهبود بخشد.

4. قرص ویاگرا برای پسردار شدن | شنبلیله

شنبلیله گیاهی حاوی ترکیباتی است که برای تولید هورمون های جنسی مانند استروژن و تستوسترون مفید هستند و برای تولید هورمون های جنسی مانند استروژن و تستوسترون مفید می باشد. این گیاه با داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین در تداخل است پس در صورت مصرف این گونه داروها قبل از مصرف شنبلیله باید با پزشک مشورت کنید.

5. سیر

سیر با بهبود بخشیدن جریان خون می تواند خون رسانی را به آلت تناسلی بیشتر کرده و لذت جنسی را افزایش دهد و سبب کاهش خطر ابتلا به اختلال نعوظ شود.

6. زنجبیل

زنجبیل از گیاهان دارویی موثر برای رفع مشکل نعوظ  است که خاصیت تحریک کننده سیستم عصبی، افزایش میل جنسی و افزایش کیفیت اسپرم دارد. برای درمان اختلال نعوظ هر روز دمنوش زنجبیل تهیه کرده و کمی عسل طبیعی به آن اضافه کرده و بنوشید.

7. زعفران

زعفران یک ادویه خوشمزه است که مصرف 30 میلی گرم از آن به صورت روزانه جنبه های مختلف لذت جنسی، تمایل و برانگیختگی جنسی را در زنان و مردان بهبود می بخشد.

لازم به ذکر است که قرص ویاگرا بلافاصله بر روی بدن تاثیر گذاشته و سریعا مشکل نعوظ را بر طرف می سازد. اما مصرف این مواد طبعیی در دراز مدت عملکر جنسی را تقویت می کنند.

 

توصیه طب سنتی به جای قرص ویاگرا

در این بخش از مقاله قرص ویاگرا برای پسردار شدن به بررسی توصیه های طب سنتی می پردازیم. برخی از مواد غذایی که در طب سنتی برای تقویت میل جنسی مفید نامیده شده اند عبارتند از:

1. قرص ویاگرا برای پسردار شدن | جینکوبیلوبا

جینکو بیلوبا یک مکمل گیاهی محبوب در طب سنتی چینی است که با افزایش سطح اکسید نیتریک در خون و باز کردن رگ های خونی به بهبود جریان خون کمک می کند و در نتیجه موجب درمان اختلال نعوظ می شود.

2. ال سیترولین

ال-سیترولین اسید آمینه ای است که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود. ال-سیترولین به عنوان مکمل غذایی و به شکل کپسول یا پودر در داروخانه ها به فروش می رسد. اما به طور طبیعی در غذاهایی مانند هندوانه، شکلات تلخ و آجیل نیز وجود دارد. بدن ال-سیترولین را به ال آرژنین تبدیل می کند که با تولید اکسید نیتریک به گشاد کردن رگ های خونی و بهبود جریان خون کمک می کند و به دنبال آن اختلال نعوظ را درمان می کند.

3. آجیل

یکی از موادی که به بهبود عملکرد جنسی کمک می کند مصرف آجیل می باشد. در یک بررسی گروهی از مردان که به طور مرتب کمی آجیل را به رژیم غذایی خود اضافه کرده بودند با یک گروه  مردانی که همان رژیم غذایی را بدون آجیل می خوردند، مقایسه شد. اضافه کردن آجیل به یک رژیم غذایی سبک می تواند کیفیت ارگاسم و تمایل جنسی را در این مردان بهبود بخشد و سبب درمان اختلال نعوظ شود. سلنیوم موجود در این دانه ها علاوه بر افزایش تعداد اسپرم های سالم و فعال در بدن، حرکت و فعالیت اسپرم را هم بهبود می بخشد. سلنیوم هم چنین سبب افزایش سطح هورمون تستسترون و قدرت باروری می شود.

4. قرص ویاگرا برای پسردار شدن | قهوه

قهوه باعث افزایش جریان خون در ناحیه اندام تناسلی می شود. تحقیقات نشان داده مردانی که دو تا سه فنجان قهوه در روز می نوشند کمتر دچار اختلال نعوظ می شوند. کافئین فعالیت جنسی را بهبود می بخشد.

5. شکلات سیاه

مصرف میزان متوسط شکلات سیاه برای سلامت قلب و عرق خوب است، این نوع شکلات علاوه بر عملکرد قلب و عروق در عملکرد جنسی نیز تاثیر می گذارد. هم چنین باید بدانید در شکلات موادی برای بهبود خلق و خو وجود دارد که توصیه می شود حتما آن را بخورید.

 

ویاگرای زنانه چه فرقی با ویاگرای مردانه دارد؟

ویاگرا و دیگر داروهای مشابه، مشکل اختلال نعوظ مردان را برطرف می کنند. مردانی که از این مشکل رنج می برند اغلب از میل جنسی برخوردارند اما وقتی قصد برقراری رابطه جنسی دارند، بدن آن واکنش فیزیکی لازم را ندارد. این داروها با آرام کردن ماهیچه های درون آلت تناسلی مردانه و افزایش گردش خون باعث نعوظ آلت می شوند. اما میل جنسی کم در زنان مشکل پیچیده تری است و عوامل بیش تری در میل جنسی زنان دخیل هستند. در نتیجه برای رفع اختلال کمبود میل جنسی روش پیچیده تری را باید در پیش گرفت. برای کسب اطلاعات در زمینه بی میل جنسی زنان و  افزایش میل جنسی در زنان کلیک کنید.

 

داروهای ویاگرای زنانه کدام هستند؟

دو دارویی که به تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده اند عبارتند از:

1:فلیبانسرین (Flibanserin) با نام تجاری آدی (Addyi): نوعی قرص که باید هر روز یک عدد از آن مصرف شود.

2:برملانوتاید (Bremelanotide) با نام تجاری وایلیسی (Vyleesi): نوعی آمپول که باید توسط خود مصرف کننده ۴۵ دقیقه قبل از برقراری رابطه جنسی، به شکم یا ران تزریق شود. در هر ۲۴ ساعت فقط یک آمپول باید تزریق شود و پزشکان توصیه می کنند در ماه بیشتر از ۸ آمپول تزریق نشود.

عملکرد ویاگرای زنانه

هر دو دارو فعالیت پیام رسان های شیمیایی درون مغز را که به آن ها انتقال دهنده های عصبی گفته می شود، افزایش می دهند. این انتقال دهنده های عصبی نقشی اساسی در کمک به برانگیختگی جنسی دارند. ممکن است پزشک تان به شما توصیه کند در کنار مصرف دارو، آموزش و مشاوره جنسی هم داشته باشید. به علاوه، اگر دچار هر گونه مشکل فیزیکی مثل خشکی واژن باشید که رابطه جنسی را تحت تأثیر قرار می دهد، ممکن است نیاز به هورمون درمانی هم داشته باشید.

قرص ویاگرا برای پسردار شدن | عوارض ویاگرای زنانه

محققان عمدتاً تأثیر این داروها را بر روی زنانی که هنوز یائسه نشده اند مورد بررسی قرار داده اند. به همین دلیل سازمان غذا و داروی آمریکا این دو دارو را تنها برای مصرف زنانی که هنوز یائسه نشده اند تأیید کرده است. در دوران بارداری و شیردهی هم نباید از هیچکدام این داروها استفاده شود. به علاوه هر دو داروی ویاگرای زنانه می توانند با بسیاری از داروهایی که زنان معمولاً مصرف می کنند تداخل پیدا کنند؛ مثل فلوکونازول که نوعی داروی ضد قارچ است و همین طور بعضی آنتی بیوتیک ها. بنابراین در مورد داروهای مصرفی خود حتماً با پزشک خود صحبت کنید.

زنانی که از داروهای مخصوص اختلال کمبود میل جنسی استفاده می کنند، از ۲ ساعت قبل از مصرف دارو تا صبح روز بعد باید از خوردن الکل خودداری کنند، چون الکل می تواند فشار خون را تا میزان خطرناکی کاهش دهد.

 

سخن آخر

اختلال در نعوظ یکی از مشکلات سلامتی است و کسانی که این اختلال در آن ها به‌مدت چند هفته یا بیش تر ادامه پیدا کرده است باید به پزشک مراجعه کنند. به‌ویژه کسانی که گمان می‌ کنند اختلال در نعوظ آن ها ممکن است با علتی زمینه‌ای مانند بیماری قلبی یا دیابت مرتبط باشد، حتما باید به پزشک مراجعه کنند. بعضی از داروهای تجویزی نیز با اختلال در نعوظ مرتبط هستند. کسانی که از داروهای تجویزی خاصی استفاده می‌کنند، باید درمورد عوارض جانبی احتمالی و درمان‌های جایگزین با پزشک خود صحبت کنند.

اما از سویی دیگر دلیل اختلال نعوظ در بسیاری از افراد به دلیل مشکلات روانشناختی است. در این شرایط مصرف دارو تنها راهکاری گذرا و موقتی است و ضروری می باشد که فرد از کمک متخصصان روانشناسی استفاده نماید. متخصصان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا به صورت حضوری و تلفنی در این زمینه یاری تان کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره تلفنی در زمینه های مختلف می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق شماره 02122018502 و یا از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *