در تخیلات بیشتر افراد یک سناریو جنسی قرار دارد که می‌خواهند آن را اجرا کنند اما به دلایل مختلف از بیان آن می ترسند. سکس چهارنفره به رابطه‌ای گفته می‌شود که چهار نفر در آن ایفای نقش می‌کنند. امروزه در جامعه‌ این گونه گرایش های نابهنجار را به طور صعودی مشاهده می‌کنیم. اگر در رابطه ای قرار بگیرید که شریک جنسی‌تان از شما سکس هنجار را مطالبه نکند و از فانتزی های او این باشد که فورسام را تجربه کند واکنش شما چیست؟ فورسام شاید فانتزی باشد که در آن هیجان بیشتر و تنوع زیادتری انگاشته شود اما آیا به بعد از مساله و آسیب های آن هم فکر کردید؟ اگر این چنین فانتزی داشته باشم چه کنم؟ آیا باید این فانتزی به واقعیت تبدیل شود؟ در ادامه به بررسی کامل رابطه جنسی چهار نفره می پردازیم.

 

رابطه جنسی

رابطه جنسی یک میل طبیعی در انسان است. هر عملی که بتواند باعث تحریک جنسی توسط شخص دیگری شود، رابطه جنسی نامیده می شود. تمایلات جنسی همیشه کانون کنجکاوی و علاقه ی بشر بوده است. ترسیم رفتار جنسی از دوران نقاشی های غارنشینان ما قبل تاریخ تا تصاویر و نقاشی های کالبدشناختی داوینچی در مورد مقاربت و تا سایت های پورنوگرافی موجود در اینترنت وجود داشته است. تمایل جنسی در افراد به شکل مختلفی بروز می کند.

عوامل تعیین کننده رفتار و تمایلات جنسی

از عوامل تعیین کننده رفتار و تمایلات جنسی می توان به عوامل کالبدشناختی، فیزیولوژی، روان شناسی، فرهنگی که فرد در آن زندگی می کند، روابط فرد با دیگران، و تجارب رشدی در طول دوران زندگی نام برد.

تمایل جنسی بهنجار چیست؟

رفتار جنسی بهنجار رفتاری است که باعث لذت فرد و شریک جنسی‌اش از رابطه جنسی می شود و شامل عشق بازی و تحریک اعضای جنسی همراه با مقاربت است؛ احساس نامتناسب گناه یا اضطراب در آن وجود ندارد و از سر اجبار نیست. درک اجتماعی از تعریف رفتار جنسی به هنجار ثابت نیست و از دوره‌ ای تا دوره‌ ای دیگر متفاوت بوده و بازتاب اخلاق فرهنگی دوران مربوطه است. برای اطلاع بیش تر در زمینه رابطه جنسی کلیک کنید.

 

انواع روش های آمیزش جنسی

افراد روش های مختلفی برای انجام معاشقه و فعالیت جنسی خود به کار می‌گیرند. امروزه در بین زوج ها و شریک های جنسی مشاهده گر این موضوع هستیم که تمایل و گرایش به رابطه جنسی گروهی سه نفره، چهارنفره و چندنفره به سرعت در حال رشد است. در این مقاله به رابطه جنسی فورسام یا همان رابطه جنسی چهارنفره می‌پردازیم. برای اطلاع بیش تر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.

 

فورسام یا سکس چهارنفره چیست؟

سکس چهارنفره یا فور سام یکی از انواع از رابطه جنسی گروهی است که از چهار نفر شرکت کننده تشکیل می شود و که از هر ترکیب جنسیتی می باشد. در فورسام سطح فعالیت جنسی در بین هر یک از چهار عضو ممکن است بسیار متفاوت باشد. ممکن است به صورت تبادل همسر بین دو زوج صورت بگیرد که معمولا زن و شوهر دگرجنس خواه هستند. ممکن است به این صورت باشد که یک نفر از هر طرف از زوجین به تماشای رابطه جنسی دو زوج دیگر بپردازند و خود رابطه جنسی برقرار نکنند. در روش دیگر سه نفر با نفر چهارم به طور متوالی رابطه جنسی برقرار می کنند و انجام سبک‌ ها و اجرای فانتزی های شخصی دیگری از این دست از روش های انجام رابطه جنسی چهار نفره است.

 

فورسام و شیوع آن

تمایل به سکس چهارنفره در مردان بیشتر دیده می‌شود. البته این گونه نیست که زن‌ها این فانتزی را نداشته باشند اما به دلیل ریشه‌ های تکاملی زن‌ ها گرایش بیش تری به این دارند که در یک رابطه‌ مستحکم و پایدارتر باشند و به دنبال آن این‌گونه فانتزی‌ها در زنان کم تر دیده می‌شود اما وجود دارد. مردان در فرایند تکاملی گرایش داشتند که ژن‌ های خود را بیش تر منتقل کنند و از نیاکان ما این میل مردان به داشتن چند شریک جنسی دیده شده است.

این فانتزی بیش تر از زنان درخواست می‌شود و ممکن است زن به عنوان شریک جنسی همسر یا پارتنر خود را همراهی کند. مطابق با مطالعه ای در سال 2016 در Journal of Sexual Archives محققان خاطر نشان کردند که 82 درصد از مردان و 31 درصد از زنان به فانتزی های سکس چندنفره علاقه مند ‌هستند. برای اطلاع بیش تر در زمینه فانتری های جنسی کلیک کنید.

 

مهم ترین دلایل گرایش به سکس چهارنفره

در مورد سکس چهارنفره دلایل مختلفی به گوش می رسد و از زبان افراد بیان می شود که برخی از آن ها به شرح زیر هستند:

_نیاز به ایجاد تنوع یا رضایت شریک جنسی.

_هم چنین با بررسی موارد می توان در ابتدا به این موضوع با این دیدگاه نگاه کرد که رابطه جنسی چهار نفره به این دلیل اتفاق می افتد که افراد به میل تنوع طلبی‌ شان پاسخ دهند یا این که به دنبال کسب هیجانات بیش تری هستند یا به دنبال ایجاد رابطه جنسی متفاوتی می باشند.

_در فورسام تحریک جنسی بیش تری صورت می‌ گیرد و شاید تصور فرد این باشد که اعضای مختلف جنسی بیشتر برانگیخته خواهد شد (هم زمانی سکس دهانی، واژنی و مقعدی)

_برخی از اختلالات شخصیتی

_در مواردی افراد گرایش به تسلط یا تسلیم شدگی دارند. مواردی چون سادیسم و مازوخیسم ممکن است میل به فورسام را تشدید کند.

_گاهی فورسام را می توان جایگزین خیانت تلقی کرد.

_در برخی افراد اختلال تماشاگری جنسی را می‌توان از عوامل سوق دهنده ی افراد به فورسام دانست چون می توانند سکس دیگران را مشاهده کنند یا خود مورد مشاهده قرار بگیرند.

_در مواردی افراد می‌خواهند توانمندی خود در گروه را ثابت کنند.

_امروزه افراد به دلیل تمرکز بر فانتزی های غلطی که نشات گرفته از تماشای پورنوگرافی است تمایل بیش تری به فورسام پیدا کرده اند.

 

رسانه و پورنوگرافی و تاثیر آن بر تمایل جنسی

امروزه شاهد تاثیرگذاری زیاد رسانه ها و شبکه های اجتماعی و کانال ها پورنوگرافی ها بر جوانان و نوجوانان هستیم. رسانه تاثیر زیادی بر افکار و نگرش افراد دارد و  امروزه به عنوان یک منبع اطلاعاتی برای رابطه جنسی تبدیل شده است که رفتار جنسی و نگرش و انتظارات افراد را شکل می‌ دهد. اگر کنترل شده نباشد می‌تواند آسیب زننده باشد نه تنها به نوجوانان بلکه به رابطه های زوجین.گاهی دیده می‌شود افراد همان انتظاراتی را از پارتنر جنسی خود دارند که در پورنوگرافی مشاهده کرده‌اند یا حتی از خودشان و عملکردشان رضایت ندارند چون نمی‌توانند به مانند آن چه مشاهده کرده اند به ارضا برسند یا لذت ببرند. برای کسب اطلاع بیش تر در زمینه پورنوگرافی کلیک کنید.

 

آسیب ها و پیامدهای رابطه فورسام

به هر میزانی که با این مسئله کنار بیاییم و دلایل شرعی و مذهبی را در نظر نگیریم، رابطه فورسام آسیب های جبران ناپذیری را سبب خواهد شد حتی اگر فرد خودش تمایل به این سبک رابطه داشته باشد یا این که شریک جنسی‌اش رضایت داده باشد باز هم این سبک رابطه آسیب ها و پیامدهایی دارد که در زیر مطرح می کنیم:

_احساس گناه و عذاب وجدان

_بروز ناخودآگاه حس بی کفایتی، بی ارزشی، حسادت، آسیب به عزت نفس

_بروز آسیب های جدی جسمی و روانی

_وابستگی عاطفی و هیجانی و جسمی به افراد دیگر حاضر در این رابطه

_افزایش ریسک ابتلا به بیماری‌های مقاربتی (برای اطلاع از بیماری های مقاربتی کلیک کنید.)

_افزایش ریسک بارداری و توانایی کم تر در کنترل و استفاده از وسایل مراقبتی (برای اطلاع از بارداری ناخواسته کلیک کنید.)

فورسام یا رابطه جنسی چهار نفره حل کننده مشکلات رابطه ی جنسی میان شما و شریک تان نخواهد بود پس اگر به دلیل مشکلاتی مانند دیرانزالی یا عدم ارگاسم یا مشکلات نعوظ به دنبال فورسام هستید این راه حل مطلوب نخواهد بود. رابطه ی جنسی چهار نفره شاید الگوهای ذهنی و باور به عشق و صمیمیت را درون خودتان یا شریک جنسی‌تان تحت تاثیر خودش قرار دهد.

تن دادن به هر فانتزی و هر رابطه ای شاید به نظر هیجان زیادی داشته باشد و تجربه ی متفاوتی باشد اما عواقب و اثرات بعدی آن سبب می شود فرد مدام به دنبال هیجانات بیش تر باشد مانند اعتیاد به یک ماده مخدر و این روند باعث می شود رابطه ی جنسی هنجار به طور کلی نیاز جنسی شما را برآورده نکند و زندگی شما تحت تاثیر این فعالیت دچار چالش های اساسی تری بشود.

 

توصیه ها و راهکارهایی در رابطه با سکس چهارنفره

_چه بخواهیم چه نخواهیم و چه بپذیریم یا خیر، فانتزی و گرایش به فورسام در جامعه دیده می‌ شود و قابل انکار نیست اما آیا این فانتزی باید به واقعیت تبدیل شود؟ خیلی از افراد فانتزی‌های خود را عملی نمی‌کنند و دلایل بسیار خوبی مطرح می‌کنند تا این فانتزی را به واقعیت تبدیل نکنند.

_هر نیازی را در نظر بگیریم افراط یا تفریط در آن نیاز آسیب زننده است. نیاز جنسی از جمله نیازهایی است که غیرقابل انکار است و افراد به سبک و سیاق گوناگونی درصدد ارضای این میل هستند. توجه افراطی و بها دادن زیاد به این نیاز اگر باعث شود که به عملکرد شما در اجتماع در روابطتان در بعد فردی آسیب بزند نیازمند این است که از نو ساختاربندی شود.

_توصیه می‌شود کاملا با صراحت درباره‌ی نگرانی‌ها، ترس‌ها و افکار خود صحبت کنید، به حرف ‌های یکدیگر گوش دهید و به یک تصمیم مشترک برسید.

_قبل از عملی کردن فانتزی‌تان تامل کنید و در وهله اول از خودتان بپرسید چرا می‌خواهید این گروه را تشکیل دهید؟ برای تحقق یک خیال؟ فورسام می‌تواند یک ماجراجویی جنسی سرگرم کننده و هیجان برانگیز باشد اما آیا می‌تواند جایگیزین صمیمیت واقعی بین خودتان و پارتنرتان باشد؟ برای اطلاع از صمیمت بین زوجین کلیک کنید.

_کنترل روابط جنسی در دست خود افراد است و همه چیز به خود شما بستگی دارد؛ چه رابطه ی دونفره صمیمی‌ تان و چه یک رابطه چهارنفره مبهم، این به خود شما بستگی دارد.

_اگر خودتان یا شریک جنسی‌تان اینگونه فانتزی دارید با در میان گذاشتن آن با یک تراپیست می‌توانید کمک زیادی به رابطه‌تان بکنید. برای کسب اطلاعات در زمینه سکس تراپی کلیک کنید.

 

سوالی در رابطه با سکس چهارنفره

من متاهل هستم. رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی من است. من همیشه تمایل داشتم به دنبال تجربه جدیدی در رابطه جنسی‌ام باشم. من و همسرم خیالات زیادی داریم که هر دو ما را هیجان زده می‌کند. ما همه چیز را در رابطه جنسی‌مان تجربه کرده‌ایم با این شرط که دو نفر لذت ببریم و راضی باشیم. مشکل این است که به نظر من کافی نیست. من همیشه خیال رابطه جنسی چهارنفره داشتم. احساس می‌کنم اگر افراد دیگری در کنار ما یا با ما رابطه جنسی داشته باشند بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

در روابط قبلی که داشتم یک بار این اتفاق افتاد که در یک رابطه جنسی با بیش از یک زن بودم تا به امروز نتوانستم آن را فراموش کنم. اکنون که ازدواج کرده‌ام همسرم اظهار می‌کند که آماده این رابطه چهار نفره و گروهی نیست. اما من احساس می‌کنم وجود افراد دیگر باعث می‌شود رابطه جنسی ما هیجانی تر باشد و ما هر دو قادر خواهیم بود از جنبه دیگری از رابطه جنسی لذت ببریم. گاهی حس می‌کنم دوست دارم همسرم را  در حال رابطه جنسی با مرد دیگری ببینم یا او من را در حین رابطه با زن دیگری ببیند.

این طور نیست که من به دنبال زن دیگری باشم من به دنبال خیانت به همسرم نیستم فقط احساس می‌کنم این نوع رابطه رضایت بخش تر و هیجان انگیز تر است. او می‌ترسد که بعد از این ماجرا چه چیزی پیش بیاید؟ این نوع رابطه ادامه دار می‌شود؟خودمان چگونه می‌خواهیم ادامه دهیم؟ من فکر می‌کنم ارزش تلاش دارد اگر دوست نداشتیم می‌توانیم ادامه ندهیم و فراموشش کنیم. من در این موضوع گم شده ام. آیا دنبال این فکر بروم یا از ذهنم پاکش کنم؟ آیا رابطه جنسی چهارنفره ازدواج ما را از بین می‌برد؟ یا کاملتر و رضایت بخش ترش می‌کند؟

پاسخ به این سوال:

رضایت متقابل در این پرسش اهمیت زیادی دارد. اینکه همسر فرد راضی نیست و اصرار برای این موضوع به احتمال زیاد باعث رنجش خاطر همسر می‎ شود. انرژی جنسی قابل پیش بینی نیست و اگر یک بار انجام شد و مانند دفعه ی قبل که ذکر شد فرد نتوانست فراموش کند چه پیش می‌ آید؟ آیا ارزش دارد که زندگی مشترک شان را تحت تاثیر این چنین ریسکی قرار دهد؟ و همچنین لازم به یادآوری است که خطرات جسمی و بیماری ها و ریسک بارداری هم مطرح هست. پس تامل دقیق تر و تصمیمی با کمک یک درمانگر اتخاذ کردن خیلی کمک کننده خواهد بود شاید راحت تر و کم خطرتر بتوان از این خیالات رهایی یافت. متخصصان حامی در خدمت شمت هستند تا در این زمینه یاری تان کنند. برای کسب اطلاع در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره تلفنی در زمینه های مختلف می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق شماره 02122018502 و یا از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *