امروز از سایت هنر زندگی با مقاله هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد همراه با شما هستیم. اعتیاد یکی از بزرگ ترین معضلات جوامع است که آسیب های فردی و اجتماعی متعددی را نیز با خود به همراه می آورد. بسیاری از افراد پس از مدتی متوجه این آسیب ها می شوند و تصمیم به ترک اعتیاد می گیرند. اما بسیاری دیگر نیز به دلایل متعددی هم چون ترس از مشکلات حین ترک و یا هزینه های ترک از انجام آن منصرف می شوند و روز به روز بیش تر در دام اعتیاد فرو می روند. در ادامه این مقاله به بررسی کامل اعتیاد و هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد می پردازیم. مشاوره ترک می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

ترک اعتیاد

ترک اعتیاد بنا به تعریف بهبودی و رهایی از مواد برای بدست آوردن دوباره توانایی های بالقوه. اعتیاد یکی از رایج ترین معضلات جهان است که در ایران نیز روند رو به افزایشی داشته است. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، اعتیاد در سال 2000 عامل مرگ تقریبا دویست هزار نفر بوده است. اعتیاد برای جامعه هزینه های زیادی دارد و سالانه در آمریکا 57 دلار صرف خرید مواد مخدر می کنند.

تقسیم بندی های گوناگونی از مواد مخدر وجود دارند که شامل: 1- توهم زاها: این مواد روی سیستم عصبی تاثیر می گذارند و عملکردهای ادراکی را تغییر می دهند مثل LSD، اکستاسی، دی متیل تریپتامین، فن سیکلیدین، گرد فرشته و… 2-محرک ها: با تغییر سیستم عصبی مرکزی حالت سرخوشی بوجود می آورند مثل آمفتامین، متردین، دکسدرین، آیس، شیشه، کریستال و… 3-نارکوتیک یا کنندکننده ها مثل مرفین، کدئین، متادون، دمرون، هروئین، کراک ایرانی و… که این ها سیستم عصبی را دچار ضعف می کنند و می توانند درد را کاهش دهند. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه انواع مواد اعتیادآور کلیک کنید.

 

عوارض اعتیاد به مواد مخدر در جوانان

در کشوری مثل ایران که اغلب آن را جوانان تشکیل می دهد، جوان بودن در عین حال که برای جامعه فرصت محسوب می شود، تهدید نیز هست. جوانان برای پر کردن اوقات فراغت خویش و تفریح و پذیرش در بین همسالان خود دست به مصرف مواد می زنند و آن را به بازی می گیرند. اعتیاد عوارض بسیاری دارد که عبارت اند از:

1. هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد | عوارض جسمی

اعتیاد در اولین قدم صدمات زیادی به جسم انسان وارد می کند. مهم ترین عارضه های جسمی اعتیاد شامل این موارد می شود: آلودگی و آسیب پذیر کردن دندان ها، ملتهب ساختن مخاط دهان، نقصان ترشحات غدد داخلی، کاهش وزن شدید، عقیم نمودن مردان و نازایی زنان، تخفیف تمایلات جنسی، اختلال در کار دستگاه عصبی در صورت تداوم مصرف، تنبلی کبد، ابتلا به یرقان و اثرات آن بر دستگاه گوارش، ورم کلیه ها و اشکال در دفع ادرار توام با درد، التهاب مزمن تارهای صوتی، احتمال ابتلا به برونشیت های مزمن، آسم، سل و تپش قلب، تنگی نفس، خشکی پوست، شکنندگی ناخن ها،خطر ابتلا به انواع سرطان و سکته قلبی و ناشناخته ماندن بیماری های خطرناک به دلیل کاهش درد، اختلالات مغزی و روانی، عفونت هایی مثل ایدز و هپاتیت، سو هاضمه، کاهش تحرک روده ها و یبوست.

2. عوارض روانی

به هم خوردن تعادل روانی، بی توجهی به اصول و مقررات، از بین رفتن اراده و احساس مسئولیت، ایجاد احساسات خصومت زا،بی قراری، عصبانیت، اضطراب دائم و احساس بی کفایتی و تنها بودن، انواع اختلالات خواب، تغییر ساعت خواب و بیداری، خواب آلودگی در طول روز و چرت زدن های زیاد، افسردگی و احساس عدم ارزشمندی از پیامدهای روحی روانی مواد مخدر است. برای اطلاع بیشتر از افسردگی کلیک کنید.

3. عوارض خانوادگی

فرد معتاد برای به دست آوردن نیاز خود، ممکن است دست به هر کاری بزند. این افراد معمولا تعاملات اجتماعی خود را با خانواده محدود می کنند و به تدریج به خواسته های همسر، فرزندان و یا والدین خود بی اهمیت می شوند، احساس مسئولیتی در قبال آنان نمی کنند و همین عامل خود سبب سطحی شدن روابط و سست شدن پیوندهای مستحکم عاطفی بین آن ها می شود. خشونت در خانواده، کودک آزاری و همسر آزاری، غفلت از فرزندان، مشکلات تحصیلی و اختلاف و نابسامانی خانوادگی، افت سطح اقتصادی و اجتماعی خانواده و طلاق از صدمات خانوادگی گرایش به مواد هست که باید جدی گرفته شود. برای اطلاع بیشتر از تاثیر اعتیاد بر خانواده کلیک کنید.

4. هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد | عوارض اقتصادی

کسی که مواد مصرف می کند به مرور در کار خود دچار مشکل می شود و ممکن است کارش را از دست بدهد یا بیش از نیمی از درآمدش را صرف تهیه مواد مخدر می کند. بنابراین این فرد در مخارج و هزینه های زندگی برای اعضای خانواده کم می آورد و مجبور می شود در مواردی حتی اقدام به فروش لوازم و وسایل ضروری زندگی اش بکند. غیبت مدام در کار، کاهش راندمان کاری و اخراج از کار از دیگر عوارض اقتصادی اعتیاد به مواد هستند.

5. عوارض اجتماعی

اعتیاد تاثیرات کلان خود را در سطح جامعه هم می گذارد. بیکاری و فقر، انواع آسیب های اجتماعی مثل خشونت و نزاع خیابانی، سرقت و تجاوز و قتل، هزینه های تحمیل شده به جامعه برای بازپروری زندان ها و مبارزه با جرائم ناشی از مواد و کاهش نیروی مولد در جامعه از آثار اجتماعی گرایش به مواد و اعتیاد افراد است.

 

هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد | عوامل موثر در گرایش به اعتیاد

اگرچه از گذشته های دور مصرف مواد مخدر امری نامعقول و غیر اخلاقی در جامعه قلمداد می شده است اما با این حال گرایش به این مواد و مصرف آن، تعداد زیادی از جوامع را درگیر خود کرده است. اکنون در می یابیم که هیچ کشوری از این معضل در امان نمانده است. عوامل مختلفی در اعتیاد جوانان نقش دارد که به شرح زیر هستند:

1. عوامل فردی

عوملی هم چون اضطراب، استرس، فقر و رکود اقتصادی، افسردگی، یاس و ناامیدی، فقر شخصیتی، اختلالات روانی و مشکلات عاطفی و روحی در پناه بردن جوانان به اعتیاد و مواد مخدر نقش دارد و باعث می شود که افراد آن را به عنوان راهی برای آرامش و تسکین خود بیابند. از دیگر عوامل فردی دخیل در اعتیاد می توان به احساس تکبر، خودبزرگ بینی و اعتماد به نفس برخی نوجوانان اشاره کرد که تفکرات افسانه ای و خیال پردازی هایی دارند که فکر می کنند خطرات آنان را تهدید نمی کند. گاهی جوان برای اثبات بزرگی و اعتماد به دوستان و حتی تفریح و لذت به مواد پناه می برد.

2. عوامل اجتماعی

عوامل اجتماعی و خانواده مهم ترین عامل شکل گیری فرهنگ و بنای شخصیتی فرد است. شرایط خانوادگی، سهل گیری یا سخت گیری های افراطی والدین و اختلافات خانوادگی و از هم پاشیدگی آن، طلاق و جدایی والدین از عوامل مهم در به هم ریختن فضای خانه و ایجاد مشکلات روحی روانی برای سایر اعضای خانواده است. امروزه ساختار خانواده ارزش های محکمی ندارد و از طرفی به علت واگذاری کارکرد آموزشی خانواده به مدارس و آموزش و پرورش دولتی و نظارت فرهنگی ارزش خانواده به جوانان کم تر شده و همین عامل سبب جامعه پذیری اشتباه در گروه های همسالان شده که در ایجاد تمایل به مواد مخدر نقش بسزایی دارد.

3. هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد | فرهنگ و ارزش

هر انسانی تحت تاثیر ارزش، آداب و رسوم و باورها و عقاید حاکم بر جامعه است که مدام بر او تحمیل می شود اما گاهی ارزش های جوامع روز به روز در حال تغییر و دگرگونی هستند و این جاست که اختلال هنجاری بوجود می آید. از سوی دیگر وجود فرهنگ استبدادی در جامعه و خانواده که با سرکوب اعتراض ها و ایده ها و فقدان ابتکار و خلاقیت توام بوده است، اکثر افراد را در رویارویی با جامعه با مشکل مواجه کرده است. تبلیغات نیز در القای این دید به جوانان که مواد در تسکین و کاهش مشکلات ذهنی موثر است، در گرایش آنان به مواد دخیل است.

4. عوامل اقتصادی

مشکلات اقتصادی، عدم اعتماد به آینده، فقر و محرومیت، شکاف طبقاتی، بیکاری، نداشتن امکانات رفاهی، منزلت ثروت و داشتن ایده های بلندپروازانه و به اصطلاح یک شبه ره صد ساله رفتن برای کسب ثروت از راه های غیر مجاز و نامشروع مثل تجارت و قاچاق مواد مخدر از عوامل مهم در گرایش جوانان به مواد و اعتیاد است.

5. وسایل ارتباط جمعی

اینترنت و فضای مجازی علاوه بر این که در پیشرفت بشر و تکنولوژی موثر بوده است، پیامد های جانبی بسیاری را نیز برای انسان داشته است. این فضا با ایجاد الگوهای غلط برای نوجوانان و جوانان نقش زیادی در هویت پذیری و اجتماعی شدن آن ها داشته است. اغلب این فضاها از آنجا که بدون نظارت هستند، هر گونه باور و عقیده ای را به افراد یاد می دهد. جوانان هم برای اثبات هویت خود و عقب مانده نبودن از همسالان خود این ها را در زندگی خود پیاده می کنند. تحقیقات نشان داده که دنیای مجازی و اینترنت عامل رایج گرایش نوجوانان به معضلات اجتماعی از جمله مواد مخدر است چرا که این محیط ها مواد را امری عادی نشان داده و قبح آن به مرور برای افراد ریخته می شود.

6. نقش دوستان و همسالان

طبیعی است که دوستان و افرادی که با آن ها معاشرت می کنیم بیش ترین اثر را در زندگی ما دارند. آن ها باورها و ارزش های ما را می توانند جابجا کنند. نکته مهم این جاست که تاثیر این دوستان در دوران نوجوانی به حداکثر خود می رسد. نوجوان بیشتر از آنکه از خانواده خود رنگ بگیرد تحت تاثیر هم سالان خویش است. بنابراین پدر و مادر باید مخصوصا در این دوران حساس با فرزندان خود صمیمی باشند و به طور غیر مستقیم بر آنان نظارت کنند. اعمال زور و اجبار و نصیحت های بی رویه فقط باعث دورتر شدن نوجوان از پدر و مادرش می شود و به طبع پیوستن به هر گروهی می گردد. برای اطلاع بیشتر از تاثیر دوستان در اعتیاد کلیک کنید.

7. ناکامی و عزت نفس پایین

یکی از عوامل دخیل در گرایش افراد به مواد مخدر، داشتن تصویر و خودپنداره حقیر از خود است. کسی که خود را حقیر تر از دیگران می داند و با کوچک ترین شکست یا مردودی در کار و درس احساس ناکامی و یاس می کند به راحتی تن به هر کاری می دهد تا این ضعف خود را بپوشاند.

8. سابقه خانوادگی

تحقیقات نشان داده جوانانی که در خانواده هایی کبا پدر یا مادر معتاد به مواد مخدر بودند، گرایش شان بیشتر از کسانی است که والدین و فامیل هایی سالم داشتند. بنابراین خانواده و سبک زندگی آنان در الگوگیری جوانان بسیار موثر است.

 

هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد | پیشگیری از اعتیاد

پیشگیری به معنای دفع و جلوگیری است. در زمینه پیشگیری باید به سه مورد، عامل اعتیادساز و انسان اعتیادپذیر و محیط اعتیادساز توجه کرد. پیشگیری از اعتیاد به معنای آن است که از کسانی که گرایش به مواد دارند ولی مواد تاکنون مصرف نکرده اند و از تبدیل این افراد به مصرف کنندگان آزمایشی و سوء مصرف کنندگان و افراد معتاد جلوگیری شود. برنامه های پیشگیری شامل همگانی، انتخابی و موردی می شوند. در پیشگیری همگانی جمعیت عمومی مثلا یک دبیرستان پسرانه را مدنظر قرار می دهند و اطلاعات و مهارت های لازم را در اختیارشان قرار می دهند.

پیشگیری انتخابی صرفا در گروه های پر خطری مثل کسانی که مشکلات روانی یا اختلالات شخصیت دارند، دارای خانواده های متشنج یا فرزندان طلاق هستند اجرا می شود. این پیشگیری کل گروه خطر را مورد مداخله قرار می دهد تا در فرصت مناسب راه های مناسب را در اختیارشان قرار دهد. پیشگیری موردی شامل آن دسته از افرادی می شود که مصرف الکل یا سیگار دارند و یا سایر مشکلات مرتبط با اعتیاد در آن ها پدیدار شده است. این مداخلات بر عوامل فردی مثل اختلال سلوک یا فاصله گرفتن از همسالان و مدرسه تمرکز کرده اند.

1. برنامه های پیشگیری وزارت بهداشت و آموزش پزشکی

-کاهش پذیرش اجتماعی مصرف مواد از طریق آموزش به جامعه

-ارتقای سطح فرهنگ و تمهید دست یابی افراد جامعه به مهارت های محافظت کننده

-اقدامات مداخله ای،مشاوره ای و حمایتی زودرس برای افراد و گروه های پرخطر

-جلوگیری از مصرف غیرقانونی مواد و داروها

2. برنامه های پیشگیری سازمان بهزیستی

-تدوین و اجرای برنامه جامع پیشگیری از اعتیاد

-تدوین جزوات آموزشی

-تهیه فیلم های آموزشی و کوتاه

-اجرای طرح های پژوهشی

-تدوین و آموزش برنامه های مهارت های زندگی

-اجرای برنامه های آگاه سازی جامعه

3. آموزش مهارت نه گفتن و دوری از همسالان و اجتماعات خطرناک

میل شخص برای ماندن در گروه و پذیرش نزد همسالان و دوستان از علل اعتیاد جوانان است. طبق تحقیقات انجام شده جوانانی که از سنین پایین شروع به مصرف مواد کرده اند، معمولا تحت تاثیر جمع و دوستانشان قرار گرفته اند. والدین و معلم ها با آموزش نه گفتن به نوجوانان به آن ها در پیشگیری از اعتیاد کمک می کنند.  برای اطلاع بیشتر در زمینه مهارت نه گفتن کلیک کنید.

4. هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد | افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس

کمبود عزت نفس و احساس بی ارزشی از دلایل گرایش به مواد است. عزت نفس کم یا به علت خاطرات تلخ دوران کودکی است و یا به دلیل از دست دادن شغل، طلاق، بیماری، کمبود های عاطفی و عدم توانایی خویشتن داری اتفاق می افتد. بنابراین آموزش مهارت های بازسازی خویشتن و ارتقای عزت نفس و اعتماد به نفس از عوامل مهم در پیشگیری از اعتیاد محسوب می شود.

5. هدف گذاری در زندگی و سبک زندگی سالم

کسانی که بیکار هستند یا هدفی در زندگی ندارند و آینده ای برای خود نمی بینند معمولا به سمت مواد گرایش پیدا می کنند. لذا هدف داشتن و اتخاذ سبک زندگی سالم و فعالیت های سالم و لذت بخش از عوامل کاهش تمایل به مواد محسوب می شود.

6. دادن آگاهی به جوانان

شرط پیشگیری از اعتیاد داشتن آگاهی و دانش از مضرات اعتیاد و عوارض آن است. مسلما هیچ کس فکر نمی کند با یک بار مصرف مواد دچار اعتیاد می شود. همه ی این افراد ابتدا به چشم سرگرمی و تفریح به آن می نگرند.در مدارس و دانشگاه ها بهتر است در مورد مصرف مواد و مضرات آن به افراد آموزش داده شود. توجه به برنامه های آگاه سازی توسط والدین و جامعه و سایر نهادهای اجتماعی راجع به عوارض، پیامدها و تبعات سوء مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی به افزایش سطح آگاهی و پیشگیری از اعتیاد کمک می کند.

7. پیشگیری از طریق خانواده

مهم ترین و پایه ای ترین نهادی که در پیشگیری از اعتیاد موثر است، خانواده می باشد. والدین اولین افرادی هستند که شخصیت و روان فرزندان را شکل می دهند. محیط خانوادگی باعث شکل گیری و رشد سلامت فرزندان می شود. اگر این نهاد مستحکم نباشد، می تواند به راحتی زمینه های فروپاشی و انحطاط افراد را فراهم آورد. مداخله زودهنگام والدین در پیشگیری از اعتیاد بسیار حائز اهمیت است.

برخی شرایط حاکم بر خانه می تواند در گرایش به اعتیاد دخیل باشد مثل فرزندپروری ضعیف و ناکارآمد، اختلاف و ناسازگاری بین والدین یا خواهر و برادرها با همدیگر، اعتیاد یکی از اعضای خانواده و عدم نظارت پدر و مادر که خود عامل انحراف به سمت مواد است. برخورد صمیمانه اعضای خانواده با یکدیگر، آگاهی والدین از انواع مواد مخدر و ایجاد سیستم ارزشی قوی سبب پیوند های محکم بین خانواده می شود و آنان را از بسیاری آسیب ها دور نگه می دارد.

 

انواع درمان های ترک اعتیاد

فرآیند ترک اعتیاد شامل پنج مرحله است:

1-مرحله پیش تامل: فرد در این مرحله هیچ انگیزه ای برای ترک ندارد و هم چنان مشتاق مواد است و حتی مصرف آن را انکار می کند.

2- مرحله تامل: فرد معتاد پذیرفته و در صورت نیاز به ترک آن هم فکر می کند اما انگیزه ی کافی برای ترک مصرف ندارد یا آن را به تعویق می اندازد.

3- مرحله ی امادگی: بیمار متوجه پیامد های مصرف مواد شده و می تواند جهت بهبودی اش تصمیم بگیرد.

4- مرحله ی عمل: در این مرحله شخص اقدام به درمان و کمک گرفتن از دیگران می کند و وارد فرایند درمانی می شود تا اولین اقدامات را برای ترک انجام دهد.

5-نگه داری: این مرحله پس از بهبود اولیه و قطع مصرف است که بیمار جهت جلوگیری از مصرف مجدد و کنترل وسوسه تلاش می کند و عوارض بلندمدت مصرف بر زندگی و عملکرد فرد بازتوانی می شود. هریک از این مراحل نیازمند الگوی درمانی متفاوتی هستند.

مراحل درمان اعتیاد شامل موارد زیر است

-کنترل علائم قطع مصرف یا سم زدایی که ترک اعتیاد خوانده می شود و منجر به رفع عوارض حاد مصرف ماده و قطع آن می شود.

-تجویز درمان های دارویی اختصاصی که برای بهبود وابستگی به مواد خاصی موثرند از جمله داروهای ضدمخدر برای کنترل وسوسه به مواد افیونی

-مداخلات لازم برای تغییر محیط

-انواع روش های روان درمانی با هدف افزایش انگیزه و بهبود آگاهی و شناخت از بیماری و اصلاح مشکلات زمینه ای روانشناختی

-ایجاد تغییرات رفتاری طولانی مدت

-برنامه های گروهی بلندمدت

-درمان اختلالات زمینه ای روانپزشکی که تسهیل کننده مصرف مواد هستند مانند اختلال افسردگی دو قطبی، وسواس، مشکلات اضطرابی، اختلالات جنسی زود انزالی و دیرانزالی، اختلالات خواب، بیش فعالی، انواع روان پریشی ها و…

بهترین درمان شامل رویکرد یکپارچه ای است که برخی مراکز دارند و ترکیبی از چندین درمان را به صورت تلفیقی از بستری تا درمان های سرپایی دارند.

هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد | روش های ترک

_ترک تدریجی

_ترک ماتریکس

_درمان های دارویی

در درمان اعتیاد یکی از روش هایی که متخصصین در پیش می گیرند، این است که از داروها و قرص هایی استفاده می کنند که همان اثرات مشابه را بر سیستم مغزی شان می گذارد. هنگام استفاده از داروها همان قسمتی از مغز فعال می شود که فرد هنگام مصرف مواد مخدر تجربه کرده است. مهم ترین نتیجه این است که عوارض ترک به تدریج ظاهر می شود.

سقوط آزاد نیز یکی از سنتی ترین و قدیم ترین روش برای ترک مواد است. در این شرایط فرد در موقعیت اضطراری قرار می گیرد و برای ترک تلاش می کند. در این روش حتی ممکن است فرد خود را به طناب ببندند تا هیچ راهی بجز ترک نداشته باشد.  برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه روش های ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد

عوض کردن خون معتاد: سم زدایی به عوض کردن یا تصفیه کردن خون از مواد معروف است.

روش عوض کردن خون معتاد: درمان اعتیاد دارای دو مرحله است که ابتدا رفع وابستگی بدن از مواد و دوم پاک شدن است.

انواع سم زدایی یا تصفیه خون در اعتیاد

اگر شخص در مدت 8 روز مواد مخدر و جایگزین های آن را مصرف نکند و هیچ گونه دارویی بعد از خماری استفاده نکند که البته بسیار دشوار می باشد و به ندرت پاک می شود.

سم زدایی با کلونیدین که داروی اصلی برای این سم کلونیدین است که بیمار برای کاهش علائم خماری از داروهای تجویزی دکتر استفاده می کند. روش تصفیه خون اگر زیر نظر پزشک متخصص انجام شود بیشترین اثربخشی را خواهد داشت.

مکانیسم تصفیه خون در اعتیاد

در همه ی روش های سم زدایی با مصرف ماده توسط فرد، مورفین در بدن به تدریج از سطح سلول خارج می گردد و با گذر خون از داخل کبد مورفین تجویز می شود و در آخر از ادرار و مدفوع خارج می شود. در سم زدایی با داروهای آگونیست به دلیل بعضی مواد موجود در بدن این داروها با علائم ترک جایگزین شده و به تدریج از بین می رود. در سم زدایی از روش های سریع و فوق سریع استفاده کردن باعث دفع سریع مورفین از بدن می شود و بیمار در سطح بالایی از درمان قرار می گیرد.

هزینه بیمارستان ها برای درمان اعتیاد

پرداخت هزینه های زیاد برای درمان اعتیاد باعث کم رنگ شدن انگیزه معتادان می گردد. هزینه داروها برای ترک اعتیاد کم تر از 200 هزار تومان نیست اما فرد معتاد فقط 20 هزار تومان را برای بیمارستان دولتی می پردازد. در بیمارستان های دولتی بیمار کمتر از بیست درصد هزینه را پرداخت خواهد کرد.

هزینه سم زدایی با توجه به روش درمان و میزان داروها در افراد متفاوت می باشد مثلا فردی که ترامادول مصرف می کند با کسی که شیشه و متادون استفاده می کند با هم فرق دارد. پرداخت هزینه بعد از تشخیص پزشک صورت می گیرد و هزینه برای هر مکانی متفاوت است.

 

هزینه تصفیه خون برای ترک اعتیاد | ضرورت مشاوره

بیشتر معتادان از نظر روحی و روانی در شرایط مطلوبی نیستند و ممکن است دچار انواع اختلالات گردند که قطعا در جریان درمان شان مداخله خواهد کرد. بنابراین برای درمان قطعی اعتیاد نیاز به مشاوره و روان درمانی است و مشاوران ما در حامی می توانند در این زمینه راهنمایی های لازم را ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

 

 

برای دریافت مشاوره تلفنی در زمینه های مختلف می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق شماره 02122018502 و یا از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *